Мамандығы: Мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылау және бұрғылау жұмыстарының технологиясы 4S07240702

Оқу мерзімі: 2 жыл 10 ай (орта (Толық)жалпы білім беру базасында)

3 жыл 10 ай (Орта (толық емес) негізгі білім негізінде)

Оқыту тілі: ағылшын

Оқыту түрі: күндізгі

Біліктілігі: Техник-технолог 4s07240702

Мамандық туралы: бұл профиль Мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылау технологиясын және бұрғылау жабдықтарын, бұрғылау ерітінділерін дайындау, тазарту және химиялық өңдеу, Ұңғымаларды бекіту және цементтеу, өнімді қабаттарды ашу және сынау технологиясы, Бұрғылаудағы техникалық-экономикалық көрсеткіштер мен құжаттаманы зерттеуді қамтиды. Буровик мұнай-газ ұңғымаларын іздеуде, барлауда, өндіруде және пайдалануда кең білімге ие және геологиялық барлау операцияларына қатысады.

Студенттердің практикасы: оқу процесі барысында студент практиканың келесі түрлерінен өтеді:

• слесарлық;
  • мамандыққа енгізу бойынша;
  • жұмыс кәсібін сатып алу бойынша;
  • бұрғылау кәсіпорындарында өндіріс технологиясы мен жабдықтарды зерттеу бойынша;
  • өндірістік жағдайларды шешу бойынша;
  • бұрғылау және цемент ерітіндісінің сапасын талдау бойынша;
  • Ұңғымаларды айдау технологиясын зерттеу бойынша;
  • өндірістік-технологиялық;
  • диплом алдындағы практика.

Карьерлік мүмкіндіктер: мамандар пайдалы қазбаларды барлаумен және өндірумен айналысатын компанияларда, алтын өндіру және мұнай-газ компанияларында мұнара монтажы, бұрғылау қондырғыларының машинистері, Ұңғымаларды бұрғылаушылар ретінде сұранысқа ие. Негізгі міндеттері – ұңғымаларды пайдалану және барлау. Көбінесе бұрғылаушылар геологиялық барлау партиясының құрамына кіреді. Бұл мамандықтың ерекшелігі-вахталық әдіспен жұмыс істеу.